LV [el vē] garša tad un tagad


Šajā nometnē gaidīsim bērnus no visas pasaules – gan tos, kuri dzīvo Latvijā, gan arī tos, kuri dzīvo ārzemēs, bet viņu saknes ir Latvijā.

Bērni, kuru ikdiena nenorit Latvijā, nometnes laikā varēs sajust Latvijas “garšu” un iepazīties ar sava vecuma bērniem no Latvijas.

Savukārt bērni, kuru ikdiena norit Latvijā, varēs iegūt jaunus draugus, uzlabot angļu valodas zināšanas un sajust to, cik mēs esam dažādi, bet tomēr vienoti – caur Latviju.

Šī nedēļa būs veltīta tam, kas mūs visus vieno – Latviju. Lai no kuras zemeslodes puses mēs būtu, mēs vienmēr sirdī esam latvieši. Tādēļ nedaudz iepazīsim paši sevi – cik mēs vispār esam šajā pasaulē, kas mums garšo, kādi latviešiem ir svētki un svinamās dienas. Mums ir arī savas īpašās zīmes un, tāpat kā visām tautām, arī dažādi valodas dialekti. Izzināsim to visu, darbosimies komandā un vienkārši forši pavadīsim laiku!

Visas “Justies labi” nometnes vieno pamattēma – vairot labo. Nedēļas garumā darbosimies praktiski tā, lai katrs nometnes dalībnieks:

  • justos īpašs,
  • iepazītu cits citu tuvāk,
  • zinātu, kā pateikt “paldies”,
  • brīvi mācētu pateikt labus vārdus,
  • iemācītos izgatavot dāvaniņas saviem mīļajiem.

Kad: 12.-16. augusts 2019

Kur: Burtnieku 34, Rīga

Bērnu vecums: 6-14 gadi

Dalībnieki: latviešu bērni no visas pasaules

Dalībnieku skaits: 20

Darba laiks: 8:00-18:00

Cik: 149 eiro


REĢISTRĒTIES


PAR KO BŪS ŠĪ NOMETNE?

Latvieši pasaulē

Mēs, latvieši, esam tik ļoti izkaisīti pa visu pasauli! Pētīsim un mēģināsim saskaitīt – cik vietās visā pasaulē latvieši ir atrodami. Atzīmēsim kartē katrs savu dzīvesvietu un izveidosim nometnes karti.

Svētki, svinības un svinamās dienas

Mums visiem patīk ballēties. Tad nu uzzināsim, ko un kad latvieši svin, kā arī kā ballēties vispareizāk. Mēs paši noteikti nometnes laikā kārtīgi izballēsimies! :) 

Būt paēdušam 

Mūsu pamatvajadzība ir būt paēdušam, un katrai tautai ir savas ēšanas tradīcijas, kas ir izveidojušās klimata, ievesto kultūru, dzīvesveida un citu apstākļu rezultātā. Tomēr – vai tas, ko ēda senais latvietis, ir veselīgs uzturs šodienas latvietim? Izzināsim ēdiena īsto dabu! 

Zīmes un vārdi

“Ar vārdu var celt un ar vārdu var kaut.” Teiktajam vārdam ir liels spēks. Latviešu valodai ir arī dialekti – dažādu reģioni iedzīvotāji savā starpā var pat nesaprasties. Tomēr šoreiz pieskarsimies tieši slengvārdiem (meklē šādu vārdu arī nometnes aprakstā)! Jā, gan vispārzināmajiem, gan tikai jauniešu vidū lietotajiem.

Un zīmes, mūsu mīļās baltu zīmes, tām ir milzīgs spēks! Nu jau tās tiek lietotas it visur. Arī mēs pastrādāsim ar zīmēm!

Būsim dabā

“Justies labi” organizētāji iestājas par dabu, par būšanu tajā, vairojot labi sev visapkārt. Tieši tādēļ mēs katru dienu iesim ārā. Ja būs labs laiks – kādas no aktivitātēm rīkosim ārā. 

Vienu nometnes dienu mēs pavadīsim Brīvdabas muzejā, kur pīsim vainagus, vāksim tējas, dziedāsim dziesmas, iesim rotaļās un pavadīsim laiku jestri!  Šī būs ļoti aizraujoša un dinamiska diena.  

Komanda 

Mums patīk un bieži vien vajag sadarboties komandā. Mēs katru dienu esam komandā. Skolā ar klasesbiedriem, pulciņos ar domubiedriem, arī mājās ar pašu jaudīgāko komandu – ģimeni.  

Komanda var veidoties ik uz soļa.  Visas nometnes laikā mēs mācīsimies sadarboties un strādāt komandā. 

KAS, KUR, CIK, AR KO?

Nometnes pedagogi: Ella Ruicēna un Justīne Kindzuļe. 

Nometnes vadītājs – Ilze Danelsone (Nometņu vadītāja apliecība nr. 116-00667).  

Kad: 12.-16. augusts 2019

Kur: Burtnieku 34, Rīga

Bērnu vecums: 6 - 14 gadi

Dalībnieku skaits: 20

Darba laiks: 8:00-18:00

Vairāk informācijas: JutiesLabi@gmail.com, vai 29130346 

Cena: 5 darba dienu nometnes cena 149 eiro.

Aizpildot pieteikuma anketu jūs saņemsiet informāciju par nometni, rēķinu, līgumu un iekšējās kārtības noteikumus

Cenā ir iekļautas pusdienas, launags un viss nepieciešamais nometnes veiksmīgai darbībai – saimnieciskie izdevumi, nometnes plānošanas izdevumi, atalgojums pedagogiem, nometnes vadītājam, telpu, materiālu un citu aktivitāšu izmaksas, lai Jūsu bērna dalība nometnē būtu droša un veiksmīga. 
  
Apmaksa: reģistrācijas maksa 50 eiro, pārējais maksājums veicams līdz nometnes sākumam. 

Papildus izmaksas: daži braucieni ar sabiedrisko transportu. 

Informācija par nometnes dienas norisi

MŪSU SOLĪJUMS: JŪSU BĒRNS NO RĪTA CELSIES AR PRIEKU, LAI ATKAL NĀKTU PIE MUMS! 

REĢISTRĒTIES NOMETNEI© 2019 Justies labi, biedrība, visas tiesības paturētas.

 .