š¦ Ko Tu vari darÄ«t, kad viss ir slikti.
Mums visiem dzÄ«vÄ ir tÄdi brīži, kad Ŕķiet, ka esam bezizejÄ un viss ir slikti. Å Ädos brīžos svarÄ«gi ir atcerÄties, ka tas ir tikai brÄ«dis un jau nÄkamais var bÅ«t daudz labÄks.
Tad, kad jau vairÄkas reizes pÄc kÄrtas Tev kaut kas nav izdevies, Tev Ŕķiet, ka neveiksme ir Tavs sabiedrotais? Kaut arÄ« Tu dari visu iespÄjamo ā tad noteikti var rasties sajÅ«ta: mana dzÄ«ve man riebjas.
ManuprÄt katram no mums
ir bijuÅ”as tÄdas dienas, nedÄļas un pat mÄneÅ”i.
Ko Tu vari darÄ«t Å”Ädos situÄcijÄs?
š£ Ir pilnÄ«gi normÄli justies neapmierinÄtai. Nesodi sevi. TÄ vietÄ, lai Ŕīs emocijas un sajÅ«tas atstumtu ā pieÅem un pastrÄdÄ ar tÄm.
Tev ir arÄ« jÄzina, kÄ neiestrÄgt Å”ÄdÄs emocijÄs, jo pretÄjÄ gadÄ«jumÄ tÄs var paÅemt pÄrÄk daudz enerÄ£ijas un Tava laika.
Viens no veidiem, kÄ tikt ÄrÄ no iesprÅ«Å”anas negatÄ«vajÄs sajÅ«tÄs ir beigt lÄkÄt starp kavÄÅ”anos pagÄtnÄ un iespÄjamo briesmÄ«go nÄkotnÄ. Tas ko Tu vari darÄ«t Å”ajÄ gadÄ«jumÄ ir:
š FokusÄties uz savu elpoÅ”anu.
ApsÄdies, aizver acis un vienkÄrÅ”i fokusÄjies uz gaisu, kas ieplÅ«st caur TavÄm nÄsÄ«m, sajÅ«ti kur tas dodas tÄlÄk un kÄ tas atkal iznÄk ÄrÄ. Dari to aptuveni 1-2 minÅ«tes, kamÄr esi mierÄ«gs. Seko lÄ«dzi, lai elpoÅ”ana ir dziļa un Tu elpotu ar vÄderu.
š FokusÄjies uz to, kas Tev ir apkÄrt 1-2 minÅ«tes.
CilvÄkiem, kas iet pa ielu, vÄjam, kas Å”alko koku galos, siltumu, kas nÄk iekÅ”Ä pa logu, smaržÄm, kas Tev valda apkÄrt. Pa Å”o Ä«so brÄ«di Tu nomierinÄsies, vieglÄk varÄsi fokusÄties un sÄkt skaidri domÄt.
š£ Pasakies par vienkÄrÅ”Äm lietÄm savÄm dzÄ«vÄ.
Brīžos, kad dzÄ«vÄ viss riebjas ir viegli atrasties stÄvokļos starp sevis žÄloÅ”anu un upura domÄÅ”anu. TÄdÄļ pajautÄ sev: par kurÄm trim vienkÄrÅ”Äm lietÄm es vÄljoprojÄm varu bÅ«t pateicÄ«ga savÄ dzÄ«vÄ.
TÄs varbÅ«t pavisam vienkÄrÅ”as lietas, kuras ir Tavas dzÄ«ves pamats un tomÄr ļoti daudziem pasaulÄ tam nav pieejas. PiemÄram ā jumts virs galvas, dzeramais Å«dens, Tu esi paÄdis, draugi, Ä£imene, vienkÄrÅ”ie dzÄ«ves prieki ā pastaiga mežÄ, saulrieta vÄroÅ”ana jÅ«ras krastÄ.
š£ FokusÄjies vairÄk uz ākÄā un mazÄk uz ākÄpÄcā.
PÄrskatot to, kas ir noticis ir svarÄ«gi saprast ko Tu jÅ«ti. TÄ vietÄ, lai 80% sava laika tÄrÄtu uz to kÄpÄc tÄ notika un 20% laika izmantotu meklÄjot risinÄjumu ā samaini Å”os ciparus vietÄm! VairÄk sava laika tÄrÄ tam, lai atrastu mazos un praktiskos soļus ko Tu vari darÄ«t, lai situÄcija uzlabotos (pat, ja tas ir tikai nedaudz labÄk kÄ ir Å”obrÄ«d).
š£ Atceries: tas ir pagaidÄm. Un jau rÄ«t bÅ«s pavisam jauna diena.
Diena, ko Tu vari sÄkt pavisam no jauna. Veicot izvÄli ā kÄ Tu gribi virzÄ«ties uz priekÅ”u, visticamÄk Tev izdosies daudz labÄk un Tev bÅ«s daudz vieglÄk ieraudzÄ«t, ka grÅ«ti ir tikai pagaidÄm un tas nebÅ«s patstÄvÄ«gi (lai gan varbÅ«t Tev Å”obrÄ«d tÄ Å”Ä·iet).
š£ PajautÄ sev ā kas manÄ dzÄ«vÄ notiek labi?
Ir viegli fokusÄties tikai uz negatÄ«vo savÄ dzÄ«vÄ. Bet atceries, ka paralÄli tam TavÄ dzÄ«vÄ notiek arÄ« labas lietas. TÄs var bÅ«t pavisam nelielas lietas. PajautÄ sev ā kas manÄ dzÄ«vÄ notiek labi? Un ieraugi savÄ dzÄ«vÄ tÄs svarÄ«gÄs lietas, kas Tev izdodas lieliski!
š£ Neveiksmes var bÅ«t ļoti vÄrtÄ«gas, ja Tu uz tÄm skaties Å”ÄdÄ griezumÄ.
Zinu, ka tas noteikti nav tas, ko Tu, peÄ¼Ä·Ä sÄdÄdama, gribi dzirdÄt. Bet tomÄr, ja Tu tagad atskaties uz savÄm āneveiksmÄmā un padomÄ ā ko vÄrtÄ«gu Tu no tÄm iemÄcÄ«jies? Lai cik grÅ«ta un slikta bija situÄcija, tÄ noteikti Tavai dzÄ«vei iedeva vÄrtÄ«bu. TÄdÄļ atceries, ka arÄ« Å”is brÄ«dis TavÄ dzÄ«vÄ beigsies un Tu ieraudzÄ«si to vÄrtÄ«bu, ko no tÄs iemÄcÄ«ties. PajautÄ sev:
š KÄdu vismaz vienu lietu es iemÄcÄ«jos no Ŕīs situÄcijas?
š KÄ es varu uzlabot savu virzÄ«bu, lai nÄkamreiz esot tajÄ paÅ”Ä situÄcijÄ man veiktos daudz labÄk?
š Ko es varu darÄ«t Å”odien, lai tÄda situÄcija neatkÄrtotos.
š£ AtgÄdinu: tas ir normÄli, ka Tev ir sliktÄs dienas.
Dažreiz vienkÄrÅ”i ir sliktÄs dienas. Pat, ja esi izmantojusi visus no iepriekÅ”Äjiem padomiem un stratÄÄ£ijÄm. Lai ko Tu darÄ«tu, dzÄ«ve nekad nebÅ«s perfekta, pÄrsteidzoÅ”a vai mierpilna visu laiku. VienmÄr bÅ«s kritumi par spÄ«ti Taviem centieniem un jaunajÄm prasmÄm.
Un tas ir OK!
Ja Tu tieÅ”Äm pieÅem to, ka tÄ dzÄ«vÄ mÄdz notikt un beidz sapÅot par perfekto dzÄ«vi ā tad dzÄ«ve kļūst daudz vienkÄrÅ”Äka un gaiÅ”Äka, Tev bÅ«s daudz mazÄk stresa, Tu varÄsi daudz konstruktÄ«vÄk tik galÄ arÄ« ar sliktajÄm dienÄm.
š£ Palaid to vaļÄ. VienkÄrÅ”i palaid to smagumu vaļÄ, lai tas aizlido kÄ gaisa balons debesÄ«s. KÄ to izdarÄ«t?
š AprunÄjies ar kÄdu Tev svarÄ«gu cilvÄku. Å ÄdÄ situÄcijÄ Tev var uz Ä«stÄ ceļa palÄ«dzÄs nokļūt kouÄs. Sarunas laikÄ Tev iespÄjams pat parÄdÄ«sies kÄds risinÄjums. IespÄjams, ka divatÄ jÅ«s ieraudzÄ«siet kÄ Å”Ä« situÄcija ir radusies (nevis emocijas, kas TevÄ« valda) un izdomÄsi plÄnu, ko tu vari darÄ«t.
š Izraksti to ÄrÄ. PaÅem papÄ«ra lapu un raksti, raksti, raksti visas sajÅ«tas, emocijas, bažas ā pilnÄ«gi visu. ArÄ« tas var Tev palÄ«dzÄt sÄkt domÄt konstruktÄ«vi un ieraudzÄ«t iespÄjamo risinÄjumu vai pirmos mazos soļus, ko Tu vari veikt.
š£ IzlÄdÄjies fiziski.
Tad, kad viss ir slikti un Tu neesi spÄjÄ«ga domÄt ne par ko citu, tad beidz izmantot savu galvu un sÄc izmantot savu Ä·ermeni:
š Paskrien vai ej garÄ pastaigÄ,
š UzspÄlÄ kÄdu sporta spÄli ar draugiem,
š Dodies uz sporta zÄli.
Vai situÄcija vÄl joprojÄm bÅ«s slikta, kad atgriezÄ«sies atpakaļ. JÄ. Bet iespÄjams tÄ bÅ«s kļuvusi mazÄk slikta nekÄ Tu domÄji sÄkumÄ. Tagad Tev ir mazÄka iekÅ”Äja spriedze, atjaunota mentÄlÄ veselÄ«ba un spÄks.
ArÄ« manÄ dzÄ«vÄ tas ļoti palÄ«dz tikt galÄ ar negatÄ«vajÄm situÄcijÄm.
š£ Pirms saullÄkta vienmÄr ir tumÅ”Äks. Å Äda doma man palÄ«dzÄja noturÄties tad, kad viss bija slikti vairÄkus mÄneÅ”us. Tad, kad liekas, ka esi viszemÄkajÄ punktÄ kur vien vari bÅ«t, vienmÄr kaut kas notiek. Tam var bÅ«t vairÄki iemesli.
š Tu sÄc darÄ«t kaut ko citÄdÄk nekÄ darÄ«ji lÄ«dz Å”im, lai virzÄ«tos uz priekÅ”u,
š TÄ vietÄ, lai padotos Tu turpini darÄ«t un noteikti notiks kaut kas labs.
TÄ tas vienkÄrÅ”i notiek. Ja Tu esi tikusi tik tÄlu, tÄtad Tev ir svarÄ«gi tikt ÄrÄ no tÄs bedres ā tÄtad tas arÄ« notiks! Notici tam!
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukŔs.